Reduktoriai

Bendradarbiaudami su pasauliniais reduktorių gamintojais tiekiame įvairių tipų (cilindrinių krumpliaračių, lygiagrečių velenų, kūginių krumpliaračių, sliekinius ir specialaus išpldymo) reduktorius ir motoreduktorius. Konsultuojame reduktorių parinkimo, eksploatacijos, gedimų prevencijos klausimais. Padedame pasirinkti efektyviausią ir ilgaamžį sprendimą jūsų gamybai.

Pagrindinės reduktorių charakteristikos:

  • Sukimo momentas: 5 – 470000 Nm;
  • Perdavimo santykis: 3 – 3000;
  • Greitis išėjime: 0,1 – 600 aps/min;

Galimos įvairios motoreduktorių komplektacijos atsižvelgiant į eksploatacijos sąlygas, aplinkos poveikį ir montavimo ypatumus. Tiekiame motoreduktorius skirtus eksploatuoti sprogioje aplinkoje (ATEX klasifikacija).

Pagrindiniai motoreduktorių tipai:

 M D  K  E 
Cilindrinių krumpliaračių motoreduktorius  Lygiagrečių velenų motoreduktorius  Kūginių krumpliaračių motoreduktorius  Sliekinis motoreduktorius 
 P  H  B Y 
 Planetarinis motoreduktorius  Lygiagrečių velenų reduktoriai Kampiniai lygiagrečių velenų reduktoriai  Horizontalaus tipo reduktoriai
kranams   maišyklems cooling ceatex 
 Pavarų sprendimai kėlimo mechanizmams  Pavarų sprendimai maišyklėms  Specialūs pavarų aušinimo sprendimai  

 

Motoreduktoriaus pasirinkimas

Yra įprasta reduktorių rinktis pagal reikiamą sukimo momentą arba elektros variklio galią. Tačiau reikia nepamiršti ir kito svarbaus parametro – tai reduktoriaus atsargos koeficiento, kuris lemia reduktoriaus ilgaamžiškumą ir tinkamumą dirbti numatytomis darbo sąlygomis.

Reduktoriaus atsargos koeficiento parinkimas priklauso nuo įrenginio kurį jis suks tipo, apkrovos dydžio ir numatomo darbo ciklo (darbo valandų skaičiaus, bei paleidimo/stabdymo dažnumo.) Taip pat reikėtų atsižvelgti į aplinkos temperatūrą ir galimas perkrovas ar vibraciją.atsargos koeficientas

Atsargos koeficiento parinkimo diagramos pavyzdys, kur apkrovos tipai:
A – tolygi, lengvo tipo apkrova (pvz.: ventiliatoriai, birių medžiagų konvejeriai ir kt.)
B – netolygi, vidutinio tipo apkrova (pvz.: išcentriniai siurbliai, medienos apdirbimo centrai ir kt.);
C – kintama apkrova, smūginė apkrova (pvz. įvairūs presai, smulkintuvai ir kt.).

 Verta atkreipti dėmesį

f6aa56df2260bcbd545b7848126dTeisingas motoreduktoriaus parinkimas, dar nereiškia teisingos jo eksploatacijos. Praktikoje pasitaiko situacijų, kai motoreduktoriai yra eksploatuojami sumontuoti neteisingoje tvirtinimo pozicijoje. Reikia pastebėti, kad motoreduktoriai turi keletą skirtingų galimų tvirtinimo pozicijų ir atsižvelgiant į jų konstrukcinius ypatumus, priklausomai nuo tvirtinimo pozicijos, gana dažnai skiriasi reduktoriaus užpildymo tepalu lygis. Todėl renkantis reduktorių yra svarbu numatyti kokioje tvirtinimo pozicijoje jis bus eksploatuojamas. Gamybos metu, numatyta reduktoriaus tviritnimo pozicija yra pažymyma jo techninėje lentelėje. Šią informaciją taip pat galima rasti reduktoriaus specifikacijoje.

Dar viena svarbi sudedamoji reduktoriaus dalis yra alsuoklis (naudojamas didesnių gabaritų reduktoriuose), kurio paskirtis yra pašalinti eksploatacijos metu susikaupiantį slėgį. Praktikoje pasitaiko dvi pagrindinės klaidos susijusios su šiuo konstrukciniu elementu.

Prekių talsuoklisransportavimo metu alsuoklis būna “uždarytas”, kad nepraleistų tepalo. Tam įprastai būna naudojamas guminis spaustukas, kuris užsandarina alsuoklio kanalą. Sumontavus reduktorius eksploatacijai reikia atidaryti alsuoklį (įprastai, pašalinant guminį spaustuką nuo alsuoklio kanalo), tačiau dažnai tai pamirštama padaryti.

Tokiu atveju darbo metu susidarantis slėgis neturi galimybės pasišalinti iš reduktoriaus ir ima slėgti/stumti sandariklius, ko rezultate per reduktoriaus sandariklius gali išsilieti tepalas.
Kita pasitaikanti klaida yra ta, kad pakeitus reduktoriaus tvirtinimo poziciją, pamirštama pakeisti alsuoklio poziciją (alsuoklis visuomet turi būti viršutiniame reduktoriaus taške).

To neatlikus alsuoklis užsikiša tepalu ir praranda savo savybes. Taigi, reduktoriuje vėl didėja slėgis ir didėja tikimybė, kad tepalas prasiskverbs per alsuoklį arba sandariklius.

Jeigu ieškote motoreduktoriaus ar turite klausimų susijusių su jų parinkimu, priežiūra, gedimais eksploatuojant, mielai jums padėsime.